Aliexpress – jak długo trwa wysyłka China post do Polski?

admin/ 15 maja, 2017/ Inne/ 0 comments

Pierwszy raz zamówiłem na Aliexpress – wysyłka china post.

Wysyłka china post – moje pierwsze starcie. Zamówiłem nie dlatego, że jest taniej, tylko dlatego, że w Polsce nie można dostać tego czego potrzebuję. Jeśli taki produkt (adapter umożliwiający podpięcie obiektywów Canon do Sony A6000 e-mount z przeniesieniem automatyki, AF i stabilizacji) pojawił by się na allegro to pewnie kosztował by też cztery razy więcej. Przyszła więc pora zrobić zakupy w Chinach, zwłaszcza, że była promocja z 50$ na $35 i do tego darmowa wysyłka! Kupiłem i zapłaciłem 20.04.2017 kartą kredytową… i tu zaczyna się problem. 25.04.2017 dostaję informację, że paczka została wysłana, dostaję też numer przesyłki… I cisza… na stronach do monitorowania wysyłek z chin typu:

http://track-chinapost.com/ (podstawowa strona samej poczty chińskiej)

https://www.parcelmonitor.com/track-it-online

https://www.17track.net/pl

tylko jedna informacja przez dwa tygodnie: Otrzymano informacje elektroniczne (Parcel data submitted to carrier), sklep w dniu 5.05.2017 po mailach w końcu odpisał, że wysyłka została wysłana 25.04.2017 i jest w drodze do mnie. Przeczytałem pół internetu – od informacji, że czasem tak się zdarza i za nim status się zaktualizuje to paczka już jest u nas, aż po takie, że jeśli w tydzień nie ma informacji o przekazaniu paczki na pocztę (a nie tylko wygenerowaniu numeru paczki)- to trzeba straszyć sklep sporem.

Odpuściłem – to był błąd.

Po zapewnieniach sklepu trochę odpuściłem (sklep miał bardzo pozytywne opinie, prawie 100% dostaw w mniej niż miesiąc itd.). 12.05.2017 znalazłem na stronie china post forum ich poczty. Zarejestrowałem się i napisałem o moim problemie – tam życzliwi ludzie potwierdzili moje obawy. Paczka nie została wysłana mimo, że minęło już 3 tygodnie, a dokładnie 22dni! W tym samym dniu, sklep dostał ostatnią szansę przed sporem na Ali – aby powiedzieć co jest grane. Na drugi dzień rano dostałem odpowiedź w której był nowy numer paczki… z datą wysłania 6.05.2017 (czyli na drugi dzień kiedy do nich pisałem po raz pierwszy).

China post śledzenie

Miałem już nowy prawidłowy numer przesyłki, okazało się jednak, że śledzenie jest opóźnione o blisko tydzień, z takim opóźnieniem pojawiały się kolejne informacje o lokalizacji przesyłki. I tak np. 14.05.2017 pojawiła się informacja o wylocie przesyłki z Chin która miała miejsce 8.05.2017.

Do dzisiaj 15.05.2017 (25 dni od zamówienia) wiem, że: paczka wyleciała z Chin 8.05.2017 do (chyba) Polski, choć czytając fora to nieraz mylono kraj dostarczenia, np. ktoś z Brazylii ściągał paczkę z Kanady. Czytam kolejne strony, ile można czekać /od tego momentu w którym jestem czyli Dispatched from sorting center/ na paczkę i tu też nie jest kolorowo, bo okazuje się, że ludzie czekali na pojawienie się przesyłki w Polsce od 4-5dni do ponad miesiąca w okresach świątecznych!

Czy to już wszystko z przesyłką z Chin?

Nie. Jeśli paczka pojawi się w Polsce to trafia do odprawy celnej i tu też czytałem o przypadkach przetrzymywania paczki przez kolejny miesiąc przez celników. Poczta Polska umywa ręce bo nie ma na to wpływu. Procedurę reklamacyjną może przeprowadzić nadawca w kraju wysłania paczki. Jeśli celnicy uznają, że należy się cło (przeważnie od wartości paczki 40-50$, lub o większych gabarytach) to jeszcze doliczą nam cło oraz koszty jego pobrania przez kuriera. Jak już celnicy puszczą paczkę to zostaje jeszcze droga do nas, co znając naszą pocztę może trwać ok tygodnia.

Czekam nadal na moją paczkę z Aliexpress, trzymajcie kciuki za mój adapter. Wysyłka China post nie jest zła, sam sklep opóźnił wysyłkę, jeśli wszystko będzie dobrze paczka powinna dojść w maksymalnie dwa tygodnie… oby. Bo obiektyw Canon czeka już od dwóch tygodni 🙂

 

 

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*